YASO'S YÜKLENİYOR
+90 532 292 25 55 EN
Yaso's Suites Etkinlikler

ArdıçÖzel plajımız ile her yaştan misafirlerimize keyifli bir tatil deneyimi sunmaya devam ediyoruz. Yaso’sun minik misafirleri deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarırken aynı zamanda özgür hissediyorlar. Ayrıca Yaso’s Teras menümüzde yer alan birbirinden lezzetli yemek ve tatlı alternatifleriyle de her yaştan misafirlerimiz yazın tadını hem sahilde hem Yaso’s Terasta doyasıya çıkarma imkânı buluyor.
Yaso’sta Çeşme tatiliniz istediğinizde dinlenmeli dilediğinizde eğlenceli… Misafirlerimiz gündüz özel plajımızda vakit geçirip, gün batımı için çoğunlukla Yaso’s Teras’ı tercih ediyorlar. Çeşme–Alaçatı bölgesinde son yıllarda sakin, sessiz bir plaj bulmak neredeyse imkânsız bir hale gelmişken, plajımızda misafirlerimiz günü dinlenerek geçirip, akşamları ise Alaçatı ve Çeşme’nin eğlenceli ve renkli gece hayatında diledikleri gibi eğlenebilecekleri alternatifleri tercih ediyorlar.


Yaso’s Teras’ta Çay Saati ☕


Tüm bildiklerimizi unutturan ve bize yeni alışkanlıklar kazandıran bir yıl ile birlikte yaz da hepimiz için geç başladı. Sağlımız için alınan pek çok önlem ve tedbir ile birlikte bizler de kendimizi geliştirdik ve yeniledik. Ancak, bazı şeyler hiç değişmiyor... Yaşam sevincimiz, mükemmellik tutkumuz, misafirlerimizi karşılarken ve yolcu ederken yüzümüzdeki gülümseme...Maviyle yeşilin ahenkle dans ettiği, Ardıç koyunun büyüleyici manzarası eşliğinde Yaso's Suites'te konaklamak bir ayrıcalık... Hayat enerjinizi tekrar bulacağınız, tüm yorgunluğunuzu ardınızda bırakacağınız, hatıralardan silinmeyecek bir tatil sunabilmek için sizlerle buluşmak bizler için çok değerli...  Konaklamanızın neşe içinde geçmesi ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamak bizler için görevin çok daha ötesinde bir tutku... Bu nedenle suitimizdeki tatilinizin yanında Çeşme'de de keyifle zaman geçirebileceğiniz yerler için sizlere bazı önerilerimiz var: 


Yiyecek - İçecek


Alaçatı - Hacimemiş'teki Restoranlar


⦁  Kapari Bahçe


⦁  Asma Yaprağı


⦁  Ferdi Baba Köy içi


⦁  Ferdi Baba Alaçatı


⦁  Dokuz Buçuk (restaurant, bar)   7 km uzaklıkta


11 km uzaklıkta


  8 km uzaklıkta


11 km uzaklıkta


  8 km uzaklıkta


 


Ilıca'daki Restoran ve Fast Food Mekanları⦁    Kumrucu Şevki


⦁    Veli Usta


⦁    Dost Pide


⦁    Veysi's


⦁    Altınkapı


⦁   Y’git Restaurant 3 km uzaklıkta


2 km uzaklıkta


3 km uzaklıkta


2 km uzaklıkta


2 km uzaklıkta


4 km uzaklıkta        Yemeğinizi müzikhal bir şov eşliğinde yemek isterseniz Cahide Alaçatı’ya rezervasyon yapabilirsiniz.


En iyi gün batımlarından birine sahip Yaso’s Teras’ta ise menümüzden dilediğinizi tercih edip, sipariş verebilirsiniz.


Beach Club'lar 


⦁    Quente Beach Club (Paşalimanı)                   


⦁    Plage Isolee (Alaçatı)                                     


⦁    Veranda Alaçatı (Alaçatı)                               


⦁    Madeo Beach Alaçatı (Alaçatı)                       


⦁    Shayna Beach Club (Aya Yorgi Koyu)           


⦁    The Beach of Momo (Dalyan)                           


⦁    Before Sunset (Ovacık)                                 


⦁    Boheme Beach (Ovacık)                               


⦁    Fun Beach (Altınkum)                                     


⦁    Fly-Inn Beach Club (Altınkum)                          1 km uzaklıkta


13 km uzaklıkta


12 km uzaklıkta


13 km uzaklıkta


15 km uzaklıkta


  9 km uzaklıkta


17 km uzaklıkta


17 km uzaklıkta


19 km uzaklıkta


20 km uzaklıkta


Sörf Okulları⦁    Çağla Kubat Windsurf Academy (Alaçatı)             


⦁    Bora Kozanoglu Sörf Okulu (Alaçatı)                    


⦁    Alaçatı Surf Paradise Club (Alaçatı)                       


⦁    Alacati Windsurf-Kiteboard School (Alaçatı)          9 km uzaklıkta


9 km uzaklıkta


9 km uzaklıkta


9 km uzaklıkta
Çeşme'nin mavi bayraklı plajlarında deniz keyfi yaptık, yedik, içtik, gezdik, keyifli vakit geçirdik ancak biraz da kültür turu yapmayı diyenler için de önerilerimiz bulunuyor. Çeşme Kalesi 


Çeşme Kalesi'nin geçmişi beş asırı aşkın tarihiyle II. Beyazıt dönemine uzanmaktadır. Çeşme'nin en önemli kültürel ve tarihi değerlerinden olan kale, günümüze kadar dokusunu korumayı başarmıştır. 1508 yılında inşa edilen kalenin içinde aynı zamanda bir arkeoloji müzesi de bulunmaktadır

Mesafe: 15 km


Efes Antik Kent


UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve yılda ortalama 1 milyon kişinin ziyaret ettiği İzmir'deki Efes Antik Kenti, 100 yıldan bu yana yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekiyor.


Çukuriçi Höyük, Ayasuluk Tepesi, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi olmak üzere 4 bileşenden oluşan bölge, Antik dönemin en önemli merkezlerinden sayılıyor.


Tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yaklaşık 9 bin yıl yerleşim görmüş bir yer olarak mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer...

Mesafe: 146 kmMeryem Ana'nın Evi


Hristiyanlar tarafından hac mekanı olarak kabul edilenMeryem Ana Evi, Meryem’in Aziz John’la birlikte son yıllarını geçirdiği düşünülen kilisedir.İsa’nın ölümünden 4-6 yıl sonra St. John’un Meryem Ana’yı Efes’e getirdiği bilinmektedir. 1891 yılında Lazarist papazlar Alman rahibe A.Katherina Emmerick’in rüyası üzerine Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği evin araştırmalar sonunda bu ev olduğunu ortaya çıkarmışlardır. Bu olay Hıristyanlık dünyasında yepyeni bir buluş olmuş ve tüm dünya din alemine ışık tutmuştur. Haç planlı ve kubbeli olan bu yapı daha sonra restore edilmiştir. Müslümanlarca da kutsal sayılan evde Papa VI.Paul’un 1967 deki ziyaretinden sonra ayinler düzenlenmekte ve bu ayinler büyük ilgi görmektedir.

Mesafe: 153 kmŞirince 


Yeşil zeytinliklerin, mis kokulu meyve ağaçlarının çevrelediği tepelerin ardındaki Şirince, İzmir‘in en popüler köylerinden. Meyve aromalı şarapları, meşhur kumda Türk kahvesi, gözlemesi, konsept butik otelleri, dillere destan Matematik Köyü ve köye hayat veren Nişanyan Evleri ile Ege Bölgesi‘nin en önemli ziyaret rotalarından biri

Mesafe: 154 km


 **Tüm mesafeler yaklaşık olarak belirtilmiştir.
 

Image
Image