YASO'S YÜKLENİYOR
+90 532 292 25 55 EN
HAKKIMIZDA

Yaso's Suites

İzmirli sanayici bir ailenin kızı olan Yasemin Ulukartal, herkes tarafından bilinen ismiyle Yaso, çocukluğundan bu yana yaz tatillerini, ailesiyle birlikte Ardıç’taki evlerinde geçirirlerdi. Dedelerinin inşa ettiği; bir bölümü otel, bir bölümü ev olan ve Çeşme’nin ilk sitesi olarak bilinen “Park Apart Otel” , Yaso’s Suites’in bugünkü halini almasının temel taşlarını oluşturdu. Çeşme’nin en güzel denizine gireceğiniz, en güzel güneş batımını izleyebileceğiniz Ardıç’taki bu muhteşem site, Yasemin Ulukartal’ın çocuk ve gençlik döneminin en güzel anılarına şahitlik etti.

Bugünkü Yaso’s Suites ise o dönemlerde Park Apart Otel’in gazinosuydu ve Türkiye’nin en önemli sanatçılarının sahne aldığı, site sakinlerinin ve otel misafirlerinin keyifle vakit geçirdiği bir eğlence mekanıydı. Zamanla gazinonun kapanarak faaliyet alanının değişmesi ile eski gazino Ulukartal Ailesi’nin evi oldu.
PastaVilla, Paradise Beach, Verde yağlarındaki iş tecrübelerinden sonra asıl mesleği olan Peyzaj Mimarlığı’na döndü. Kıbrıs’taki otellerin iç ve dış dekorasyon işlerini üstlenirken adanın en büyük dekorasyon mağazası olan DCR INTERIORS’ı açtı.
Dünya’nın birçok yerinden mobilya, dekorasyon, tekstil ve aydınlatma ürünlerini Kıbrıslılarla buluşturdu.
En sonunda baba ocağına döndü. Tüm deneyimlerini ve enerjisini Ardıç’taki çocukluk anılarının geçtiği eve kanalize etmeye karar verdi. Sonunda Ege’nin yaşam tarzından ilham aldığı, lüks ile konforu bir arada sunan, birbirinden farklı konseptlere sahip 10 Suit’ten oluşan Yaso’s Suites’i Çeşme severlerle buluşurdu.

İzmir Havalimanı : 90 km
Çeşme Merkez : 15 km
Alaçatı Merkez : 7 km
Şifne Termal Tesis : 8 km

Meryem Delibaş

Çok nezih bir yer.. Terası mükemmel. Aile ortamı olması da kendinizi daha iyi hissettiriyor. İsa Chef in yemekleri beni benden aldı. Özellikle terasdaki şarap sunumları.. Tatil listemde birinci sıraya gectin yaso's suites... Bize tatilimizi güzel gecirmemizi sağlayan tüm ekibe çok teşekkürler... İsa Chef size ayrıca teşekkür ederim...

TÜM YORUMLAR

Selcan Kirca

Yasemin hanımın yarattığı konsept inanılmaz!! Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine gittik ve 3 günlük tatilimizi 10 güne uzattık. Sitesinde de belirttiği gibi bir otel olmadığı için hiçbir beklentimizin de altında kalmadığı gibi fazlasıyla ….

TÜM YORUMLAR
Image